"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

sâmbătă, 23 iulie 2011

Liga 1 | Augustus Constantin, 6 galbene si 1 rosu la Dinamo-Targu Mures 1-0

Cu un nou antrenor pe banca tehnica (Liviu Ciobotariu), Dinamo a invins ieri-seara  pe FCM Targu Mures (scor: 1-0, gol Niculae, min 12), in prima etapa a Ligii 1. Partida de pe stadionul Astra din Ploiesti a fost condusa de catre valceanul Augustus Constantin ajutat de Florin Paunescu (Valcea), Sebastian Stoianof (Constanta) si rezerva Andrei Chivulete (Bucuresti). Observator de arbitri a fost pitesteanul Cornel Sorescu, iar observator de joc Romeo Pascu (Brasov).

Augustus  a acordat 6 cartonase galbene, 1 gazdelor - 5 oaspetilor, si 1 rosu. Eliminat a fost Szilagyi (FCM), in minutul 86, pentru al doilea avertisment.

Arbitrii asistenti au semnalizat 4 ofsaiduri, Sebastian Stoianof anuland un gol marcat de catre dinamovisti, la scorul de 0-0 (min 5, Niculae).

Minutele de prelungire au fost in numar de 4 - 1 in prima repriza, 3 in cea de-a doua.

Voi reveni cu o galerie foto de la acest joc.