"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

sâmbătă, 30 iulie 2011

EXCLUSIV! Live Text: Inter Milano-Celtic/DublinSuperCup, de la 18:30

Click pentru a vedea formatiile
UPDATE: Inter a castigat cu 2-0, dupa un joc extraordinar. Chivu a evoluat imperial, fiind si coautor la ultimul gol! Multumim tuturor celor care au urmarit comentariile Dianei!

Din motive tehnice am mutat aici live text-ul de la meciul Inter-Celtic. Urmareste, la comentarii, transmisiunea partidei, realizata de catre Diana Paduraru! De asemenea, mai jos puteti vedea si o serie de imagini de pe stadion!

Inter: Castellazi, - Ranocchia, Samuel, Chivu, Santon - Stankovic, Motta, Nagatomo –Pandev - Pazzini, Castaignos. Rezerve: Orlandoni, Bianchetti, Caldirola, Faraoni, Natalino, Crisetig, Mariga, Muntari, Alvarez, Sneijder, Eto'o. Antrenor: Gasperini

Celtic: Zaluska-Cha Du-ri, Loovens, Wilson, Izaguerie - Brown, Kayal, Ledley, Nulgren - Samaras, Shaun Maloney. Rezerve: Dom Cervi- Matthews, Twardsik, Majstarovic, Hooper, Stokes, McCourt,Wanyama, Murphy. Antrenor: Lennon.

Arbitrii jocului:
A: Damien Hancock
A1: Delaney Ciaran
A2: McDonnell Wayne
R: Paul Tuite

Diana a realizat si cateva imagini de la acest joc.

Suporteri Celtic
Echipele, pregatite de start

Meciul s-a incheiat. Urmeaza... analiza jocului :)

PS: Dati un click pe Like, daca va place aceasta postare!

27 de comentarii:

1. Meciul Inter-Celtic este total ups primului meci de la Dublin Cup. Partida are ritm, nerv, iar jucatorii fac spectacol, precum fac si suporterii lui Celtic in tribuna.
    Primele trei minute au apartinut scotienilor, fundasul roman fiind solicitat la maximum. In minutul 5 Cristian Chivu ies ein prim plan dupa un duel cu Byram Kayal.
    Goooool Min 6 Inter Milano deschide scorul prin Luc Castaignos

RăspundețiȘtergere
  2. Rapiditatea cu care se joaca a dus si la accidentari. In min 10 Inter este nevoita sa faca prima modificare. iese Nagatomo si intra Faraoni.

3. Min 12: Thiago Motta vede primul avertisment al partidei din partea arbitrului Damien Hancok
    Min 16: Stankovic este si el avertizat dupa o comportare nesportiva asupra unui jucator de la Celtic

4. Min 20 Stankovic putea duce scorul la 2-0, dar portarul, dar fundasul Loovens reuseste sa aiba o interventie de zile mari

5. Min 24 Ledley il serveste perfect pe Samaras dar portarul celor de la Inter,Castelazzi, intervine miraculos.

6. In Romania se joaca Targu Mures - CFR. Scorul este 1-0 pentru oaspeti. Partida e condusa de catre brasoveanul Robert Dumitru!

7. Castellazzi ii exaspereaza pe cei de la Celtic cu paradele minunate la Scot Brown, Ledley si Samaras. Ingerul pazitor al lui Milan se afla intre buturi in acestee ultime minute ale primei reprize

8. Meciul e departe de a fi unul amical. jucatorii celor doua formatii nu se menajeaza deloc, recurgand la faulturi foarte dure.
    Min 39 Pandev il angajeaza pe Pazzini acesta patrunde in careu insa portarul lui Celtic, Zaluska, isi arata si el clasa si respinge sutul italianului in corner.

9. Min 41 Luc Castaignos are culoara catre poarta dar acelasi Zaluska iese aproape de marginea careului de 16 si blocheaza marcarea golului 2

10. Momente incredibile pe stadionul Aviva.
    Thiago Motta vede al doilea cartonas galben, implicit pe cel rosu, dupa un fault la mijlocul terenului (Min 44)

11. Inter face spectacoooool! Cu un om in minus reuseste sa majoreze diferenta pe tabela. cristian chivu se dovedeste a fi servantul perfect pentru Pazzini in primul minut de prelungire, iar cel din urma lobeaza balonul peste portarul Zaluska.
    La Dublin este pauza. Suporterii lui Celtic meritau un macar un gol. Repriza a doua se anunta a fi destul de interesanta.

12. Jucatorii au iesit de la vestiare! Ne pregatim pentru repriza a doua!!!

13. Au iesit Pandev si Castaignos au intrat Sneijder & Eto'o la Inter

14. Min 47 Intrare urata a lui Brown asupra lui Faraoni proaspat intrat pentru care vede si cartonasul galben

15. Faraoni se razbuna pentru interventia de acum cateva minute si-l ia cu fulgi cu tot pe Ledley pentru care primeste si el avertisment

16. Cha Du-Ri este si el avertizat de catre Damien Hancock.
    Inter nu-si mai permite inca o eliminare si-l scoate pe Stankovic destul de nervos si-l introduce pe Mariga

17. Dubla schimbare la Celtic ies Loovens&Maloney si intra Stokes&Hooper

18. Iese Cha Du-Ri si intra Mattews la Celtic Min 67

19. Cu 15 minute inainte de final ccele doua echipe au mai scazut ritmul. Inter s-a asezat in defenisa, insa atacantii lui Celtic nu pot sa o deschida.

20. Castellazzi mai salveaza inca o data echipa de la gol in min 76
    La Celtic iese Samaras si intra McCourt

21. Min 79 Schimbare la Inter Iese Santon si intra Binacheti

22. Min 85 iese interistul Ranoccia si intra Caldirola

23. CHIVU IS Amazing...citez un spectator de la doua scaune departare de mine

24. La scorul de 2-0 pentru inter suporterii lui Celtic canta cu toata inima. Ce senzatie!

25. Cu cateva secunde inainte de ultimul fluier Luca Castellazi scoate o minge ce se ducea direct in vinclu!
    Fluier final si pe blog! Multumesc urmaritorilor!

26. Si noi multumim pentru modul in care ai comentat! Cred ca multi si-ar fi dorit sa fie pe stadion!

PS: Telefonul la incarcat si masaj la... degete! :)

27. O simpla parere sau poate o idee: de ce nu va reprofilati scriind si despre fotbal mai mult in paralel cu subiectele de arbitraj? Pe doamnisoara Diana o stiu din perioada cand tinea capul de afis in GSP cu subiecte foarte interesante. Eu cred ca ar fi ceva interesant. Repet e doar o parere si potential vad ca exista. Pe informatiile de astazi ar fi invidiosi si cei de la ziarele centrale. Felicitari mele! Cu respect, Mitrut!