"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

miercuri, 20 iulie 2011

Champions League | Hategan, 5 galbene si 1 rosu la Skendija-Partizan 0-1 / Statistica jocului

Stadionul “National Arena Filip II Macedonian”, din Skopje, a gazduit marti seara partida Skendija (Macedonia) - Partizan (Serbia), din mansa secunda a turului doi preliminar. Oaspetii s-au impus cu 1-0, gol Jovancic (min. 68), calificandu-se mai departe, dupa ce saptamana trecuta castigasera cu 4-0.

Jocul a fost oficiat de o brigada din Romania condusa de catre Ovidiu Hategan. La liniile de margine s-au aflat Zoltan Szekely si Octavian Sovre (38 de ani in ziua meciului), iar rezerva a fost Sebastian Coltescu.

Centralul din Arad a fost nevoit sa acorde 5 cartonase galbene si 1 rosu. Eliminat a fost un jucator al gazdelor, in minutele de prelungire ale jocului, pentru al doilea avertisment.