"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

vineri, 26 august 2011

Tudor, 16 galbene si 1 rosu la Alania-Besiktas 2-0 / S-au calificat turcii

Nu mai putin de 17 cartonase a aratat Alexandru Tudor (foto) la partida dintre Alania Vladikavkaz (Rusia) si Besiktas (Turcia). 16 au fost galbene, iar unul rosu.

Contand pentru mansa secunda a play-off-ului Europa League, meciul s-a incheiat cu victoria gazdelor si calificarea… oaspetilor. Dupa ce in tur a fost 3-0 pentru turci, spectatorii prezenti pe “Republican Stadium Spartak”, din Vladikavkaz, au inceput sa spere la o minune in minutul 88, atunci cand Danilo Neco a marcat pentru 2-0. Cu 7 minute mai devreme deschisese scorul Gabulov. N-a fost sa fie, desi din minutul 87 Alania a evoluat cu un om in plus, in urma eliminarii lui Ibrahim Toraman, pentru al doilea avertisment.

Colegii lui Tudor au fost Cristian Nica, Aurel Onita si rezerva Radu Petrescu.