"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

miercuri, 31 august 2011

FOTO | Coltescu, Ghinguleac si Stroe au condus Steaua-Targu Mures 2-0

Doar aproximativ 2500 de spectatori au tinut sa vada partida dintre Steaua si Targu Mures din etapa a V-a a Ligii I. Disputat pe stadionul Astra, din Ploiesti, jocul s-a incheiat cu victoria “gazdelor”, cu scorul de 2-0. Au marcat Geraldo (44’) si Martinovic (88’).

In minutul 69 stelistul Brandan a ratat lovitura de pedeapsa acordata de catre Sebastian Coltescu pentru un fault al lui Iencsi la Tatu. La acest meci, centralul craiovean a fost ajutat la liniile de margine de catre Radu Ghinguleac (Bucuresti) si Gabriel Stroe (Pitesti), in timp ce la bancile tehnice s-a aflat Ionel Ivan (Braila).

Observator de arbitri a fost Dan Petrescu, iar de joc - Gheorghe Nedelescu (Craiova).

Cinci cartonase galbene a primit Steaua, respectiv sase Tragu Mures. Doua dintre avertismetele oaspetilor s-au transformat in rosu, eliminat fiind Vagner, in minutul 89.

Ofaiduri au fost doar doua, ambele semnalizate de catre Gabriel Stroe. Tot el a indicat si 6 lovituri de la colt, iar Radu Ghinguleac - 5. De asemenea, asistentii au semnalizat si cate doua lovituri libere.

Minutele de prelungire au fost 5 - 2 in prima repriza si 3 in a doua.