"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

vineri, 12 august 2011

Teodora Albon, 2 galbene si… 4 faulturi, la un joc din Champions League!

Aflate in Croatia, Teodora Albon si Petruta Iugulescu au condus ieri-seara primul joc din cadrul grupei a opta a preliminariilor Women’s Champions League. NSA Sofia - Osijek s-a incheiat egal, 1-1, dupa ce la pauza croatele aveau 1-0 pe tabela, in urma golului marcat de Martina Salek (min 4). Tot in minutul 4, dar al reprizei secunde au reusit sa inscrie si bulgaroaicele, prin Valentina Gospodinova.

Jocul nu a pus niciun fel de probleme fetelor noastre, daca ne luam dupa statistica UEFA. Doar 4 (patru) faulturi apar pe toata durata partidei, o cifra incredibila din punctul meu de vedere! Si ca sa nu fie cu suparare, fiecare echipa a comis cate 2 (doua)!

In acest context au fost, totusi, doua cartonase galbene, ambele in dreptul campioanei Bulgariei. Velina Koshuleva (min 44) si Borislava Kireva (min 80) sunt cele doua avertizate.

Colegele fetelor noastre au fost din Turcia - Sibel Yamac (arbitru asistent) si Dilan Gokcek (rezerva).

Aceeasi brigada va conduce sambata, de la ora 21:00,  partida Osijek - Bobruichanka, singura modificare fiind rocada dintre Teodora Albon si Dilan Gokcek.