"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

sâmbătă, 15 octombrie 2011

CJA Prahova
Saptamana aceasta, la Busteni, s-a disputat un interesant joc amical intre arbitrii prahoveni si cei argeseni. Victoria a revenit primilor, cu scorul de 5-0, dupa doua reprize a cate 30 de minute fiecare. Au marcat Illyes, Oprea si Amoraritei (3). Interesant este ca toti componentii echipei CJA Prahova sunt fosti sau actuali jucatori de fotbal. Amanunt care s-a reflectat si in rezultatul final.

Iata cele doua formatii care s-au aflat pe gazon:

CJA Prahova: Gabriel Cojanu - Bobi Codreanu, Mihai Ionescu, Mihai Safta, Radu Danielenco - Ovidiu Oprea, Bogdan Zahiu, Constantin Pantilimonescu, Mihai Amoraritei - Viorel Caunei, Adrian Illyes. Au mai evoluat: Georgian Radu - Mircea Rusu, Ravan Ioana si Nicolae Iosif

CJA Arges: Iulian Calin - Marius Naidin, Liviu Chita, Elvis Titu, Antonio Ivascu - Ilie Sandru, Marcel Bosnete, Sorin Stancu - Flavius Rizea, Dragos Radu, Robert Avram. Au mai evoluat: Geoge Vilcu - Silviu Militaru

Au arbitrat: Laurentiu Piciu, Bogdan Banu si Adrian Calestru

Aflat la fata locului, jurnalistul Cristi Damian a realizat din nou o serie de fotografii pentru ScoalaDeArbitri.