"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

duminică, 6 martie 2011

Liga 3: FCM Bacau - FCM Onesti (5-0) s-a jucat doar o repriza / Galerie foto cu arbitrii partidei

De la stanga: Florin Danciu, Ionut Ignat si Lucian Grigoras

Vineri, in prima etapa a returului Ligii 3, FCM Bacau a intalnit pe FCM Onesti, intr-o partida care se anunta foarte interesanta. Asa a si fost in cele din urma, dar din alte motive, care nu au legatura cu spectacolul fotbalistic… Oaspetii au evoluat cu 9 jucatori pana au inceput sa se accidenteze, ramanand doar 6!  Vezi detalii pe BacauSport.ro.

Arbitrul jocului a fost suceveanul Ionut Ignat, a carui poveste ati putut-o afla dintr-un interviu oferit blogului nostru in urma cu doua luni (vezi aici). Intr-o partida care a durat doar… 45 de minute, acesta a acordat 14 lovituri libere (11-3) si a aratat un cartonas galben.

In privinta asistentilor cel mai solicitat a fost Lucian Grigoras (A2), din 8 ofsaiduri el semnalizand 7. Si aruncari de la margine a avut mai multe decat colegul de la linie 1, Florin Danciu: 14-6. Este explicabil, totusi, daca ne gandim ca s-a aflat pe partea in care atacau gazdele. Iar cum oaspetii au jucat in 9 si au trecut in terenul advers doar de 8 ori…

Statistica si fotografiile de mai jos au fost realizate de catre Diana Paduraru.

FCM Bacău - FCM Onesti  5-0