"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

duminică, 6 martie 2011

Brasovul umileste Steaua intr-un meci arbitrat de Alexandru Tudor / Vezi imagini

FC Brasov a detonat bomba in Ghencea, realizand surpriza etapei si spulberand in acelasi timp sperantele Stelei la titlu. Pentru ca e greu de crezut ca “ros-albastrii” mai au vreo sansa cand se afla la 13 puncte in spatele liderului, Otelul Galati.

Brasovul a condus cu 2-0 la pauza prin doua goluri senzationale, unul mai frumos decat altul. Alexandru Tudor, arbitrul partidei, a acordat 3 cartonase galbene (2-1) si 1 rosu (1-0). Cel eliminat a fost Galamaz, in minutul 67.

In repriza a doua, din cauza ninsorii abundente, terenul a devenit neregulamentar, motiv pentru care jocul a fost interupt aproximativ 3 minute.

Mai jos aveti brigada completa de la meciul transmis, in direct, de DigiSport precum si cateva imagini.

STEAUA Bucuresti - FC Braşov 0-3 (0-2)
Stadion: Steaua (Bucureşti - Bucureşti)
A: Tudor Alexandru (Bucureşti - Bucureşti)
A1: Oniţă Aurel (Constanţa - Constanţa)
A2: Avram Valentin (Bucureşti - Bucureşti)
R: Rădulescu George (Bucureşti - Bucureşti)
Obs: Zotta Constantin (Bucureşti - Bucureşti)
Obs: Stana Ştefan (Bucureşti - Bucureşti)