"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

vineri, 4 martie 2011

Imagini cu arbitrii partidei Unirea Urziceni - FCM Tg. Mures 0-1

In primul meci al etapei 20, disputat asta-seara, FCM Targu Mures a castigat la Urziceni cu scorul de 1-0. Craioveanul Sebastian Coltescu a fost arbitrul partidei, iar la liniile de margine s-au aflat Cristian Nica (Ploiesti) si Sebastian Stoianof (Constanta). Rolul celui de-al patrulea oficial i-a revenit bucuresteanului Mihai Ene. Tot din capitala a venit si Valeriu Ionita, observatorul pentru arbitri, in timp ce observator de joc a fost desemnat constanteanul Pavel Peniu.

Nu mai putin de 10 cartonase galbene a fost nevoit sa arate Coltescu - 6 gazdelor si 4 oaspetilor. De asemenea, in urma primirii celui de-al doilea avertisment, capitanul Unirii a fost eliminat.

Cartonasele au fost impartite astfel: 6 in prima repriza (toate galbene) si 5 in repriza a doua (4 galbene + 1 rosu).

Mai jos aveti o galerie foto cu arbitrii partidei.