"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

marți, 29 martie 2011

Romania invinge Luxemburgul intr-un meci arbitrat de catre Huseyin Gocek

Romania a reusit sa invinga Luxemburgul, cu 3-1, dupa ce la pauza tabela arata un incredibil 1-1! Mai mult, oaspetii au fost cei care au marcat primii, prin Gerson, in minutul 22! Mutu a restabilit egalitatea dupa doua minute si tot el a adus linistea in tabara noastra inscriind pentru 2-1 (min. 68). Scorul final l-a stabilit Zicu (min. 78), aflat la primul gol pentru nationala.

Arbitrul turc Huseyin Gocek (foto) nu a fost nevoit sa fluiere decat 23 de faulturi, dar a acordat 4 cartonase galbene, cate 2 pentru fiecare echipa. De la noi au fost avertizati Tamas si Ropotan.

Asa cum v-am deja, in cursul zilei de maine ScoalaDeArbitri va va oferi o serie de imagini de la Piatra Neamt.

Vedeti mai jos statistica partidei din Grupa D a preliminariilor Campionatului European din 2012.