"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

duminică, 5 august 2012

Un penalty, o eliminare si 5 galbene, la Petrolul-Otelul 2-1

Arbitri - de la stanga: Iulian Radu, Cristian Balaj si Octavian Sovre

Petrolul Ploiesti a invins, aseara, pe Otelul Galati, cu scorul de 2-1, dupa ce la pauza conducea cu 1-0. Au marcat: Boudjemaa (19, 82), respectiv Ikango (89).

Partida de pe stadionul “Ilie Oana” a fost condusa de brigada: Cristian Balaj, Octavian Sovre, Iulian Radu si Cristina Dorcioman (rezerva). Observator pentru arbitri a fost Dan Petrescu, iar pentru joc - Romeo Pascu.

In fata a 10.276 de spectatori, care au creat o atmosfera extraordinara, gazdele au inceput in forta, obtinand o lovitura de pedeapsa chiar in minutul 1, in urma unui fault al lui Ljubinkovici. Acesta din urma a fost eliminat, insa Hamza a ratat.

In afara cartonasului rosu, Cristian Balaj a mai acordat si 5 avertismente: 2 gazdelor si 3 oaspetilor.

Voi reveni cu o galerie foto (65 de poze) de la acest joc.