"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

joi, 15 septembrie 2011

Meci nebun la Roma: 2 penalty-uri, 1 rosu si 7 galbene/Lazio-Vaslui 2-2

Vasluiul a avut o sansa extraordinara asta-seara. A profitat de ea… in stilul nostru, al romanilor! Adica “a reusit”… sa nu castige, desi a jucat cu un om in plus o jumatate de ora, avand si 2-1 pe tabela! Speriati probabil de perspectiva unei victorii istorice, moldovenii lui Porumboiu au fost egalati dupa doar 8 minute.

Meciul a avut de toate: sapte cartonase galbene, un rosu, plus doua penalty-uri! Si patru goluri bonus.

Olandezul Eric Braamhaar a acordat 4 avertismente gazdelor, eliminarea trecand-o tot in contul acestora. Loviturile de pedeapsa le-a impartit in mod egal, cate una pentru fiecare echipa.

Dupa ce Balaur i-a dat prilejul lui Cisse sa marcheze de la punctul cu var, in minutul 35, Wesley a intors rezultatul prin golurile din minutele 59 si 63. Ultimul a venit tot dupa un penalty, in urma caruia Zauri a fost expulzat de pe teren. Rezultatul final a fost stabilit de Sculli, in minutul 71.

Sursa foto: uefa.com (GettyImages)