"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

vineri, 16 septembrie 2011

Balaj a arbitrat Udinese-Rennes 2-1 / Dacia, sponsorul gazdelor

Noua formatie a lui Torje, echipa care joaca cu “DACIA” pe piept, a invins aseara pe Rennes, cu scorul de 2-1. Partida a fost condusa de o brigada din Romania, cu baimareanul Cristian Balaj la centru. La liniile de margine s-au aflat Ionel Popa si  Sebastian Gheorghe, iar la cele de poarta: Marius Avram si Alexandru Deaconu. Augustus Constantin a fost rezerva.

Balaj a aratat 4 galbene oaspetilor si 1 gazdelor, fluierand 29 de faulturi (13-16). De 3 ori i-au surprins asistentii in ofsaid pe ucrainieni si o singura data pe francezi. La cornere a fost 7-4 pentru Udinese.

La pauza tabela a indicat 1-1, dupa golurile lui Hadji (Rennes 18’), respectiv Di Natale (Udinese 39’). Scorul final l-a stabilit Armero (Udinese) in minutul 83.

Partida s-a desfasurat in cadrul grupei I din Europa League.