"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

miercuri, 21 martie 2012

Tudor a arbitrat Petrolul-Chiajna 3-4 / Meci SF pe… “OZN”

6000 de ploiesteni au tinut sa fie aproape de echipa lor favorita, dupa pauza cauzata de incidentul petrecut la jocul cu Steaua din toamna trecuta, cand Galamaz a fost lovit de un spectator. Si au avut ce sa vada, chiar daca au plecat dezamagiti de rezultat. Unul care pare de domeniul SF-ului, daca ne gandim ca in minutul 84 scorul era 3-1 in favoarea Petrolului. Au urmat cateva minute incredibile, cu 3 goluri ale Chiajnei, care au facut ca tabela sa incremeneasca la 3-4.

Au marcat: Younes Hamza (23’, 44’ si 64’) pentru gazde, respectiv Rocha (35’), Alex Dos Santos (85', 90’) si Viorel Dinu (90’+3) pentru oaspeti.

Brigada de pe “OZN”-ul ploiestean - cum a mai fost numit stadionul “Ilie Oana” - a fost alcatuita din Alexandru Tudor (Bucuresti), Adrian Popescu, Daniel Mitruti (ambii - Craiova) si rezerva Mihai Amoraritei (Campina). Constanteanul Vasile Curt a notat prestatia arbitrilor, iar bucuresteanul Nicolae Dobrescu s-a ocupat de partea organizatorica.

Voi reveni cu o galerie foto de la aceasta partida.