vineri, 6 mai 2011

Liga 3 | Derby-ul etapei s-a incheiat nedecis: Chimia Brazi - Chindia Targoviste 1-1

Cel mai important joc al etapei cu numarul 26 s-a incheiat nedecis, 1-1. Oaspetii au inceput in forta, reusind sa deschida scorul inca din minutul 5 insa dupa o mare ratare a gazdelor.  Chimia a reusit egalarea in repriza a doua, imediat dupa ce targovistenii au ramas in 10 oameni.

Partida a fost condusa de o brigada formata din Florin Ghimbasan, Catalin Teodor si Marius Marchidanu, observator de arbitri fiind Tudor Constantinescu, iar de joc Adrian Ramureanu.

Voi reveni si cu alte detalii de la acest joc, urmarit de aproximativ 750 de spectatori, precum si cu o galerie foto cu arbitrii din teren si… din tribuna.